Nákupy

Proč dát přednost vřetenovému schodišti

Vřetenová neboli ocelová točitá schodiště Firma Havlíček si získala oblibu díky svým vlastnostem, s nimiž mohou zaznamenat úspěch na poli stavebních technologií v průmyslové výrobě, v zemědělství a v mnoha dalších odvětvích lidské činnosti a samozřejmě i v domácnostech. Jejich dvě hlavní výhody spočívají v estetickém vzhledu a v minimálních požadavcích na prostor.

Upoutají vás na první pohled v podstatě všude, kde s nimi přijdete do kontaktu, a nemusí to být zrovna rozhledna či televizní vysílač. Postačí jim jen velmi úzký koridor, úzký sloupec, abyste byli schopni překlenout výškový rozdíl i větší, než dva metry.

vřetenové schodiště na zahradě

Kam se hodí

Zahrada – terasovitě řešená zahrada, jejíž členění a velký výškový rozdíl vyžaduje výstavbu schodiště, může být jedním z míst, kam se točité schody hodí. Namísto zdlouhavého, nákladného a namáhavého betonování přímých schodů, které zaberou velkou plochu zahrady, lze vztyčit středový nosný sloupek a kolem něho vzepnout schodnice s obvodovým zábradlím, takže celá konstrukce připomíná vaši jedinečnou buněčnou DNA. Bude to řešení sice netradiční, ale rozhodně zajímavé a hlavně funkční.

ocelové točité schody

Venkovní vstupy – některé domy vystavěné ve svahu mohou mít obtížný přístup z určitých prostor na zahradu či do ulice a právě zde najdou své uplatnění ocelová točitá schodiště. S vhodnou povrchovou úpravou proti korozi, případně s nerezovou ocelí tu máte konstrukční prvek, který nevyžaduje prakticky žádnou údržbu.

Vnitřní prostory – i ve vnitřních prostorách mohou být skutečnou ozdobou domu, například v podobě ocelového sloupku a zábradlí s dřevěnými schodnicemi. Takových řešení existuje celá řada a rozhodně bývají na první pohled velmi žádané a atraktivní. Pouze musíte počítat s tím, že bude po nich nutné našlapovat opatrně a zároveň to může způsobit problém např. při stěhování větších a těžkých břemen.