Nákupy

Terasa

Pokud se i vám líbí představa trávit více času na zahradě, může pro vás být terasa tím pravým řešením. Na terásce před domem se můžete v létě scházet s přáteli, popíjet nebo zde dokonce pořádat různé party a oslavy.

Pořádání narozeninových (nebo i jiných oslav) je obecně venku na terase mnohem praktičtější než uvnitř domu. Na terase vás nebude tolik trápit nepořádek nebo případné lehké poškození nábytku. Navíc budete pořád na čerstvém vzduchu. I dětské oslavy venku jsou velmi oblíbené, nemusíte se trápit vylitým pitím nebo jinými maličkostmi. Děti budou mít více prostoru, když je necháte běhat po zahradě. Zvláště pokud máte na zahradě bazén, trampolínu nebo nějaké další malé atrakce, děti budou naprosto nadšené.

terasa

Na terase můžete ale úplně klidně i pracovat. Obzvláště v dnešní době dostává mnoho zaměstnanců možnost home-office. Nedokážu si představit lepší způsob, jak práci z domova využít než právě z terasy. Nemusíte nikam jezdit, vše máte na dosah ruky, ale zároveň jste na čerstvém vzduchu, což má nespočet zdravotních benefitů. Navíc vám může dělat společnost váš pejsek nebo jiný mazlíček, kterého domů moc často nepouštíte.

distanční podložka

Stavba terasy se naprosté většině lidí jednoznačně vyplatí. Dejte si ale pozor na pár věcí.

Za prvé, pořádně si rozmyslete, jak velký prostor na terase chcete, může se stát, že budete chtít ušetřit, ale pak zjistíte, že je vaše terasa moc malá na různé akce.

Za druhé si určitě dejte pozor na ochranu před plísněmi a škůdci. Dřevo by mělo být řádně ošetřeno. A také byste měli využít distanční podložky pod terasová prkna https://www.gardina.cz/terasove-distancni-podlozky/. Ty zamezí doteku dřeva se dřevem, takže pak nedochází k hnití. Tyto podložky umožní proudění vzduchu a dřevo díky nim vydrží až o 30 % času déle. Podložky seženete zde Gardina. Nejedná se o nijak drahou investici a zcela jistě nebudete litovat, že jste je pořídili.