Nákupy

Přesnost nadevše

Nikdy bych netušila, že budu pracovat tam, kde by měli asi i pracovat muži. Protože můj bratr si otevřel prodejnu, která se zabývá prodejem různých šroubů nebo kladívek či šroubováku. A jsou tam taky různé frézy anebo například pasametry či mikrometry. Abych se přiznala, nic jsem o tomhle nevěděla. Bratr mi řekl, že o tom ale nemusím ani tak moc vědět. Prý stačí, když budu pouze markovat a účtovat zboží. Jenomže mě bylo velmi trapně, když třeba ke mně přišel nějaký zákazník a chtěl po mně například pasametr. A ihned se mi v hlavě začal šrotovat, co to asi tak pasametr může být?

Bez preciznosti se neobejdete.

Vůbec jsem to nevěděla, takže jsem se musela tomu zákazníkovi přiznat, že absolutně nevím, co to pasametr je. Ani nevím, kdybych měla v práci pasametr hledat. Neuměla jsem si pod tím ani nic představit. Nevěděla jsem, že jestli se to třeba podobá klice nebo šroubováku anebo jestli je to nějaká hračka. Samozřejmě, že jsem to přehnala, ale absolutně jsem nevěděla, toto pasametr jak. Potom jsem se tedy dozvěděla, že pasametr vám udělá kvalitní a vysoce přesnou práci. Pasametr rovněž patří mezi různá měřidla s různými možnostmi využití provedení. Můžete si vybírat především podle požadovaného rozsahu.

Nejdůležitější je přesnost.

A také součástí pasametrů je číselníkové úchylkoměry. Myslím si, že využití nachází i v sériové výrobě a při klasických samotných kontrolách. A samozřejmě, že kvalitní pasametry dosahují vysoké přesnosti. Potom taky jsem se dozvěděla, že jsou pasametry, které taky stojí v různých cenových relacích. Kvalitním pasametr například o průměru 0 až 25 mm vás vyjde třeba na čtrnáct tisíc korun. Sice je to velká cena, ale věřte, že za kvalitu si každý člověk musí připlatit. Myslím si, že aby měl člověk kvalitní pasametr, taky by měl samozřejmě něco více připlatit. Uvidíte sami. A co takhle, myslíte si, že někdy budete pasametr potřebovat?