Společnosti

V čem se na instalatéry můžete spolehnout

Jak poznáte spolehlivou instalatérskou firmu? Zejména podle výsledků její práce:

Přijedou i ve dvě hodiny ráno

Druhá hodina ranní je doba, kdy by měl lidský organismus být ve fázi hlubokého spánku, a měla by probíhat regenerace tělesných buněk. Instalatéři v tuto dobu udržují pohotovost, aby mohli zasáhnout, když vám v noci v mrazivém počasí přestane topit plynový kotel, anebo se vám zanese odpad na toaletě a ta je kvůli tomu mimo provoz. Havarijní servis se ovšem netýká jen ucpaných odpadů, ale také úniků vody a závad na topení či na plynových spotřebičích.

kleště sikovky

Nebude to jako ve filmu „Hodíme se k sobě miláčku“

Znáte tuto českou komedii z roku 1974? Pokud ne, tak vám ji doporučujeme ke zhlédnutí. Vystupuje tam Vladimír Menšík v roli svérázného instalatéra, který si sice na melouchách vydělal na nového Saaba, ale jeho práce není zrovna z těch, co se s ní lidé mohou chlubit. Na konstatování z úst jeho zákazníka, že po skončení práce „ta voda pořád kape“, odpověděl, že ano, ale už méně.

vodovodní baterie

Instalatéři, kteří svou práci odvádí precizně, vám nic takového nikdy nepoví, leda tak v žertu.

Na inovativní metody

Ti z vás, kteří pamatují dobu socialismu, a nesou si odtud nějaké zkušenosti s instalatérskými pracemi Servis vířivých van, si možná postesknou, jaká je s těmito lidmi obtížná domluva, jenže od té doby uplynulo několik desítek let a výrazně se změnil jak jejich postoj, tak i pracovní náplň a technické vybavení. Kupříkladu vám mnohem efektivněji odhalí unikající vodu ve zdi, aniž byste museli celou zeď rozbourat. Zjistí místo úniku s přesností na milimetry a vy pouze odeberete malý kousek omítky či zdiva.

Instalatéři dnes také provádí montáže a údržbu podlahového vytápění, což je poměrně úsporné řešení topení a navíc s lepším rozvodem tepla v obytném prostoru. Lze jej napojit i na krb nebo krbová kamna s výměníkem a díky topení dřevem ušetřit za vytápění výrazným způsobem.