Www

Peníze nebývají jisté

Ten, kdo soukromě podniká, tak naprosto logicky činí především s úmyslem si na sebe vydělat. Jistě, může tu být i celá řada dalších motivací, člověk se tomu může věnovat i z dalších důvodů, jako jsou třeba možnost seberealizace, nezávislost, možnost pracovat po svém a podobně, ale peníze jsou tu něčím, co nemůže chybět.

Jenže ani navzdory usilovné snaze není nikdy jisté, že si na sebe podnikatel vždy vydělá, že bude mít vždy tolik peněz, aby se jimi dal financovat chod firmy i podnikatelův soukromý život. Nejednou se jeví být zisky natolik nízkými, že prostě na vše nezbytné nestačí, a někdy dojde klidně i k tomu, že se stane soukromá firma prodělečnou. Což je samozřejmě zcela nežádoucí stav věcí.

pětidolary USA

A co si počít, když přestane podnikání vynášet a není náhle kde brát peníze třeba ani na to nejpodstatnější, bez čeho nemůže soukromník existovat?

Je-li tomu tak, musí se nejednou vsadit na některou z podnikatelských půjček. Protože takto dočasně získané peníze mohou být třeba i tím jediným způsobem, jak udržet podnik v chodu a dočkat se obratu k lepšímu.

sta dolarů

A proto si takoví lidé půjčky berou. A nejednou je jejich volbou hypotéka bez registru. Zatímco totiž jiné půjčky vyžadují splnění podmínek, jež jsou nad síly takových krachujících podnikatelů, zatímco jinde se vyžaduje dejme tomu doložení dobře vypadajícího daňového přiznání, prokázání vysokých příjmů, registry dlužníků bez negativních záznamů a podobně, u této nebankovní hypotéky je tomu jinak. Tu může získat i ten, kdo má daleko k dokonalosti. Protože jakmile má někdo z čeho splácet a takové splácení dokáže zaručit zástavou své nemovitosti, není jediný důvod, proč by tu nebankovní společnost žádané peníze nepůjčila.

A tak se právě zde seženou peníze na záchranu podnikání i tehdy, když by se od podobného žadatele odvrátily všechno ostatní finanční instituce. Tato nebankovní nabídka prostě nikoho nezklame.