Společnosti

Prodej aut – každý si určitě vybere

Každý z vás si chce koupit auto nebo pouze vyměnit vaše staré auto za nějaké lepši či nové, a přesně z toho důvodu vznik nás článek na téma prodej aut. Podle čeho vybíráte auto vy? Podle barvy, podle stavu auta nebo podle počtu najetých kilometrů? Všechno, co potřebujete vědět pro prodeji nebo koupi auta si podrobně do detailů dneska vysvětlíme :). Takže jako první si povíme, jak to funguje při prodeji aut, jako první věc je samozřejmě jakýkoli inzerát, u inzerátu, ve kterém prodáváte auto je nejdůležitější přidat fotky auta jak z vnější strany, tak i z vnitřní, protože určitě byste si nekoupili nic, u čeho ani nevíte, jak to vypadá. Jako druhou věc si připravte kupní smlouvu, která je také jednou z nejdůležitějších věcí, Třetí bod je evidence, tedy evidenční kontrola auta, při každém prodeji je potřeba ještě před přepisem, zařídit, aby auto mělo evidenční kontrolu. Nezapomínejte ani na to že daný protokol o evidenční kontrole budete muset předložit při přepisu auta. Takže vždy je potřeba aby evidence proběhla ještě před celým přepisem.

Mazda 1

Jako další je samozřejmě samotný přepis vozidla, k přepisu vozidla si připravte malý a velký technický průkaz, jak už bylo řečeno výše tak protokol o evidenční kontrole, zelenou kartu, kupní smlouvu, doklady totožnosti jedné i druhé strany, a občas je potřeba i plná moc jedné strany, jedná se pouze o některé případy, takže se vám může stát že plná moc nebude ani potřeba.

Mazda 3

Pokud budete vy ta osoba, co auto kupuje, je potřeba abyste si daly pozor na některé věci.

1) vždycky si ještě před samotnou koupí zjistěte vše o daném autě, musíte si dávat pozor i na stočené kilometry. Vždy si tedy řekněte o servisní knihu a tu si důkladně pro tetě.

2) Inzeráty, jedním z nejčastěji prováděných podvodů bývají prodeje přes inzerát, v inzerátu si totiž musíte dávat bacha, aby bylo vše tak jak je napsáno, proto si vždy domluvte schůzku, na které si auto budete moci řádně prohlédnout a abyste se vyvarovali všem podvodům vždy si sebou vezmete zkušeného mechanika.

3) Překvapivě levné auto, pokud je auto až moc levné každému snad dojde že je asi něco špatně a že se auto buď rozpadne nebo něco nebude fungovat, v takovém případě se obraťte opět buď na automechanika nebo se zeptejte svých známých, aby vám řekly svůj názor

4) pokud si budete kupovat auto přes inzerát, nejčastěji naleznete bouraná auta, v tomto případě od koupě odstupte a raději se podívejte po něčem lepším

5) bohužel se můžete setkat i s lidmi kteří prodávají kradené auta, v dřívějších dobách se mohlo stát že se po koupi objevil majitel auta a mohl chtít auto zpět, v tom případě jste přišly o auto a i o peníze z důvodu odškodnění, v dnešní době pokud se stane že koupíte auto a jeho majitel se objeví, řeší se to u osoby která vám auto prodala, v tomto případě vám zůstane auto a starý majitel si nechá zaplatit odškodnění od daného prodejce.

Prodej aut Mazdavrakoviste.cz zde seženete auta od značky Mazda od 128 000 Kč do 68 000 Kč, prodávají prostorná a velice luxusní, tyto auta jsou jako nová.