Peníze

Levné, a přitom dostatečně velké

Mít své vlastní obydlí a zároveň nebýt kvůli němu na dlouhá léta zadlužen skutečně jde, jen to chce umět hledat. Opravdu je možné bydlet ve vlastním levně.

Levné, a přitom dostatečně velké

Najít si byt, který bude zcela odpovídat vašim představám a zároveň na něj budete moci finančně dosáhnout, je dnes asi jedna z nejvyšších možných výher, kterých lze v našich zeměpisných šířkách dosáhnout. Najít si totiž bydlení za slušnou cenu je stále složitější a složitější a ve městech nad sto tisíc obyvatel to platí ještě dvojnásob, o Praze ani nemluvě. Lidí přibývá, ale obytné nemovitosti se nestaví v tak velkém tempu, aby bylo možné poptávku uspokojit. A tak cena roste a roste. To však neznamená, že byste byli odkázání pouze na hypotéky nebo na dluhy u rodin. Stále existují možnosti, jen ne každý má dost dobrodružnou povahu je vyzkoušet.

Levné bydlení

Jednou z těch možností je totiž i mobilheim, tedy bydlení na kolečkách. Rozhodně si pod tím ale nepřestavujte jen trochu lépe vyhlížející karavan či obytný přívěs, i když z dálky je to může trochu připomínat. Jde o plnohodnotné bydlení, které je vhodné nejen pro samotáře, ale také pro rodiny s dětmi. Samozřejmě, máte-li pět potomků, asi si budete muset pořídit něco trochu většího, ale jste-li čtyři, neměl by to být žádný obrovský problém.

Co do prostornosti samozřejmě nemohou mobilheimy konkurovat standardním tří pokojovým bytům v běžné cihlové zástavbě, ale rozhodně mohou konkurovat bytům v panelácích. Ty jsou obecně o něco menší. V čem je však tento druh pojízdného bydlení jak před panelákovými, tak i byty v cihlových domech, je bohatost základního vybavení. Dokonce i verze, které nepatří mezi ty nejluxusnější, mají špičkově zařízený interiér.

Vhodný domov

Výhodou těchto domků není však pouze líbivá cena, respektive interiérové zařízení, ale také i možnost pohybu. Samozřejmě, že je lze pevně ukotvit a nepohne s nimi ani uragán, ovšem pokud budete chtít své obydlí někam přesunout, klidně můžete. Sice na ty největší objekty budete potřebovat profesionální odvoz, ale to není nic složitého.

Mohlo by se vám také líbit...