Peníze

Levné, a přitom dostatečně velké

Mít své vlastní obydlí a zároveň nebýt kvůli němu na dlouhá léta zadlužen skutečně jde, jen to chce umět hledat. Opravdu je možné bydlet ve vlastním levně.

Levné, a přitom dostatečně velké

Najít si byt, který bude zcela odpovídat vašim představám a zároveň na něj budete moci finančně dosáhnout, je dnes asi jedna z nejvyšších možných výher, kterých lze v našich zeměpisných šířkách dosáhnout. Najít si totiž bydlení za slušnou cenu je stále složitější a složitější a ve městech nad sto tisíc obyvatel to platí ještě dvojnásob, o Praze ani nemluvě. Lidí přibývá, ale obytné nemovitosti se nestaví v tak velkém tempu, aby bylo možné poptávku uspokojit. A tak cena roste a roste. To však neznamená, že byste byli odkázání pouze na hypotéky nebo na dluhy u rodin. Stále existují možnosti, jen ne každý má dost dobrodružnou povahu je vyzkoušet.

Levné bydlení

Jednou z těch možností je totiž i mobilheim, tedy bydlení na kolečkách. Rozhodně si pod tím ale nepřestavujte jen trochu lépe vyhlížející karavan či obytný přívěs, i když z dálky je to může trochu připomínat. Jde o plnohodnotné bydlení, které je vhodné nejen pro samotáře, ale také pro rodiny s dětmi. Samozřejmě, máte-li pět potomků, asi si budete muset pořídit něco trochu většího, ale jste-li čtyři, neměl by to být žádný obrovský problém.

Co do prostornosti samozřejmě nemohou mobilheimy konkurovat standardním tří pokojovým bytům v běžné cihlové zástavbě, ale rozhodně mohou konkurovat bytům v panelácích. Ty jsou obecně o něco menší. V čem je však tento druh pojízdného bydlení jak před panelákovými, tak i byty v cihlových domech, je bohatost základního vybavení. Dokonce i verze, které nepatří mezi ty nejluxusnější, mají špičkově zařízený interiér.

Vhodný domov

Výhodou těchto domků není však pouze líbivá cena, respektive interiérové zařízení, ale také i možnost pohybu. Samozřejmě, že je lze pevně ukotvit a nepohne s nimi ani uragán, ovšem pokud budete chtít své obydlí někam přesunout, klidně můžete. Sice na ty největší objekty budete potřebovat profesionální odvoz, ale to není nic složitého.