Peníze

Podnikatelé nemohou být bez peněz

Pro podnikatele je otázka financí tím nejdůležitějším, čím se musí ve svém každodenním profesním životě zaobírat. Tito musí co chvíli myslet na to, jak jenom by se daly ještě nějaké ty peníze vydělat. A to proto, že jsou finančně závislí sami na sobě, a kdyby si dost nevydělali, prostě dost mít nebudou. Nikdo se nad nimi neslituje, nikdo jim nepodá pomocnou ruku, a pokud se ocitnou na dně, je na nich, aby se od něj odrazili. Protože jinak pomyslně utonou.

Podnikatelé tedy vymýšlejí způsoby, jak si vydělat peníze, a pak tyto realizují. Jenže ne každý nápad vede vždy k vytouženému zisku. Je spousta věcí, které mohou i tu nejlepší a zdánlivě nejvýnosnější myšlenku zmařit. A tak není divu, že se klidně kdokoliv z podnikatelů dostane do nezvladatelných finančních problémů. Dotyční o to pochopitelně ani v nejmenším nestojí, ale je to zkrátka tak.

americké centy

A co podniknout, když už je peněz tak málo, že ohrožují jak chod firmy, tak i podnikatelovu existenci? Není rozhodně špatným řešením, pokud si někdo takový vezme dosažitelnou a výhodnou půjčku, kterou dokáže později bez větších problémů i splatit.

Jenže je tu problém. V bankách úředníci obvykle takovým problematickým podnikatelům nedůvěřují. A sice je hned nevyženou, ale dlouhé a náročné prověřování nejednou skončí zamítnutím žádosti. Má takový podnikatel poměrně nízké příjmy? Má nějaký nežádoucí záznam v registrech dlužníků? Pak má také smůlu. Někdo takový není podle kritérií bank bonitní a nepůjčí mu tady.

filipínské mince

Ale díky tomu, že existuje i podnikatelská hypotéka, nejsou ani soukromníci s hodně velkými ekonomickými problémy ztracení. Tady přece dají nemovitost do zástavy a pak už jim tu bez okolků peníze půjčí. A tyto lze využít tak, jak je potřeba, aby se ono podnikání, kterému se nedaří, zase postavilo na nohy. A zase onoho podnikatele uspokojivě živilo.