Peníze

Máte málo peněz?

Když má někdo nedostatek peněz, nemusí to být nezbytně něco, za co by se měl stydět. Stydět by se měl pouze za předpokladu, že neměl a nemá touhu pracovat, zato by chtěl hrabat všemi deseti a nezdráhá se obviňovat ze své nouze kohokoliv, jenom ne sebe samotného.

Když někdo nemá dost peněz, nemusí za tím být jenom jeho lenost nebo neschopnost. A když se tak dostane do finanční tísně někdo, kdo se snažil, ale přesto ho přivedly okolnosti do nezáviděníhodné situace, mělo by se mu dostat spíše pomoci než pohrdání.

mince EU

A jak se dá pomoci někomu, kdo je ve finanční tísni? Pochopitelně tak, že se mu poskytnou ještě nějaké ty finance, s jejichž pomocí by to zvládnul. A protože se u nás peníze nerozdávají cizím lidem jako dar, pomáhají takto zoufalým lidem tradičně aspoň půjčky.

Někdo, kdo nemá dost vlastních finančních prostředků a potřebuje překonat nějaké to období nedostatku, se tedy může obrátit na některý z finančních ústavů. A když si vybere vhodného poskytovatele půjček i vhodnou půjčku, může své potíže zvládnout, posléze vše splatit a dál vést obvyklý život.

Jenže půjčky tu také nejsou vždy pro kohokoliv. Jsou mezi nimi především ty, jež se poskytují výhradně lidem s vysokými příjmy, čistými registry dlužníků a dalšími přednostmi.

pět euro

Ale co ti, kdo dokonalí nejsou? Kde půjčí těm?

Naštěstí i na to existuje odpověď. Podobným lidem se nabízejí americké hypotéky Nebankovní hypotéky, které jsou tu právě od toho, aby se dostali k penězům i lidé, kteří toho moc nabídnout nemohou, ale přesto to nakonec splatit dokážou. Za takovou půjčku se totiž dává do zástavy nemovitost, kterou dostane člověk zpátky, když vše splatí, a proto se tu nepožaduje po zájemcích o půjčení si nic moc.

Peníze tu dostane každý, kdo se zaručí zmíněnou nemovitostí, i kdyby měl kopu problémů. A pokud správně splácí, je tu vše v nejlepším pořádku.