Nezařazené

Hemoroidy jsou ve společnosti stále tabu

Člověk by si třeba myslel, že v dnešní době už osvěta a otevřenost společnosti došly tak daleko, že žádné téma není tabu. Vždyť o sexu už se na rovinu mluví i s dětmi na vyšším stupni škol a výjimkou není ani to, že si rozhovor na podobné téma vyslechnete v prostředcích hromadné dopravy od spolucestujících, kterým ani trochu nevadí, že je poslouchá celý autobus. Ovšem ani zdaleka to tak není. Stále existuje mnoho témat, o kterých se ani trochu nemluví, a přestože se nejedná o nic pohoršujícího, tak lidé mají problém o daných věcech mluvit. A mají ho především ti, kdo jsou tímto problémem přímo zasaženi. Třeba typickým tématem tohoto druhu jsou hemoridy.

nepříjemné hemoroidy

Takže i když lékaři všude možně mluví o tom, že hemoroidy nejsou nic, za co by se měl člověk stydět, a naopak by měl co nejrychleji vyhledat lékařskou pomoc, tak do ordinace za svým lékařem anebo za nějakým odborníkem dojde jen zlomek pacientů. Všichni ostatní buď spoléhají na to, že se vše samo „nějak“ vyřeší anebo se věnují pátrání po internetu na vlastní pěst a testují na sobě všemožné babské rady a „zaručené“ léčebné postupy. Takže nejenže se jim léčba tímto způsobem výrazně prodraží, ale většinou ani k ničemu nevede a dříve nebo později se jejich problém zhorší.

tým lékařů

A přesně o to tady jde. Čím déle budete hemoroidy ignorovat, tím horší to bude. Ony vás samy od sebe jen tak neopustí. Ba naopak, budou se vás držet ještě úporněji, a věřte tomu, že lékaře nakonec budete muset vyhledat, ovšem později se již nebude jednat o banální zákrok, který by mohl být vyřešen ambulantně, ale o operaci vyžadující nemocenskou dovolenou. Nemluvě o tom, že si tak vytrpíte mnoho dnů plných zbytečné bolesti.