Nezařazené

Golfová hřiště

Hraji golf druhou sezónu a mým mateřským hřištěm je Golf Club Mladé Buky. Vzhledem k tomu, že obec Mladé Buky se nachází v podkrkonoší, z hřiště se Vám rozkládá výhled na celé Krkonoše se svými dominantami Sněžkou a Černou horu. Hřiště sousedí s lyžařským areálem a bobovou dráhou. Ocitáte se na místě obklopeném lesy, horami a vodou (sic uměle vytvořenou).
golfové hřiště
GOLF CLUB MLADÉ BUKY
Nejen dle mého názoru, se areál může pochlubit jednou z nejkrásnějších vyhlídek v republice. Hřiště je 18jamkové, s parem 70 a dělí na starou a novou devítku. Původní devítka, která prošla rekonstrukcí v roce 2005, má par 34 a nová devítka má par 36 a byla vytvořena v roce 2009. Původní je poněkud jednodušší, nenaleznete na ni vodní překážky, ovšem chodíte především do kopce a z kopce. Na nové části hřiště se vyskytují dvě velké vodní překážky. Pro mě, je nejobtížnější jamka č. 11, je dlouhá 510 m, což je nejdelší na hřišti a zatáčí do pravého úhlu. Na této jamce se téměř pokaždé dost natrápím.
hřiště na golf
GOLF CLUB JEŠTĚD
Hřiště se nachází přímo pod Ještědem v blízkosti obce Český Dub. Pro mě toto hřiště bylo snad nejzáludnější ze všech, co jsem do té doby vyzkoušela. Vzhledem k tomu, že jsem na něm byla v době svých začátků, opravdu mě zaskočilo. Téměř každé odpaliště obklopuje les, a v případě, že odpal nemá jistotu, letí míček všemi směry. Avšak je to také velmi krásné hřiště, příroda, z poslední jamky je vidět na Ještěd, který je téměř vedle Vás. Areál je tvořen dvanácti jamkami, které se dělí na Dubskou a Ještědskou šestku. HCP hřiště je 66, Ještědská šestka má 24 par a Dubská 22. Na tomto hřišti je možné jamky kombinovat, abyste například šli 9 nebo 18 jamek. Areál je obohacen o ochranné pásmo pro ondatry.
GOLF AREÁL BLACK STORK VE VEL´KÉ LOMNICI
Hřiště se nachází na Slovensku v Tatrách, dle názvu ve Vel´ké Lomnici. Možnost výběru ze třech devítijamkových kombinací (Taylor, Braid a Vardon). Na každém odpališti lze odpalovat až z pěti pozic. Par hřiště je 72+36. Rozprostírá se před Vámi překrásná panorama Vysokých Tater. Na hřiště budu vždy vzpomínat s úsměvem, jelikož jsem vypadla z buggy.
GOLF RESORT OLOMOUC
Olomoucké hřiště se může pyšnit kvalitními greeny a spoustou pískových a vodních překážek. Opravdovou zvláštností je green na ostrově, z odpaliště se musíte trefit rovnou na ostrov, nebo před něj, ale povětšinou utopíte míček v okolní vodě. Hřiště je nanormováno na par 72 a má 18 jamek. Odpaliště jsou rozdělena na 4 kategorie. Manažeři tohoto resortu se snaží o rozmanitost a zajímavost jamek, vzhledem k tomu, že zde jezdí mnoho známých sportovců či vyšších podnikatelů.
 
SILESIA GOLF RESORT KRAVAŘE
V neposlední řadě stojí za zmínku hřiště Kravaře v Moravskoslezském kraji. Rozprostírá se u stejnojmenného barokního zámku a v anglickém parku. Jeho hendikep je 72. Naleznete zde mnoho jezírek a potoků s působivou faunou a flórou.
Všechna golfová hřiště jsou něčím zajímavá a opravdu stojí za návštěvu. Každé je svým způsobem specifické a těším se na další skvělá fee.