Nezařazené

Mít krásnou vodu není tak snadné

Patříte mezi lidi, kteří se po dlouhém přemýšlení konečně odhodlali k tomu, aby si pořídili zahradní bazén, na který se už nemůžou dočkat především vaše děti? V tom případě se kromě jeho zakoupení budete muset postarat i o to, aby byla jeho voda vždy příjemná a zdravotně nezávadná.
Pokud totiž není stav vody už od pohledu přijatelný, nebude ani vaše koupání bezchybné a spokojené.

splývání v bazénu.jpg

Výběr chemie

Jestli jako začátečníci netušíte, jakou chemii zvolit nebo máte jako zkušení vlastnící bazénu špatné zkušenosti s tou předešlou, měli byste se v příslušné prodejně bazénové chemie informovat a nechat si poradit s jejím výběrem. Pokud si myslíte, že neexistuje chemie, která by byla účinná, pletete se! Za jejím kvalitním působením a udržením fantastického stavu vaší vody však stojí i řada dalších podnětů, na které nesmíte zapomínat.
Patří k nim především přípravky na úpravu pH, které pokud není v optimální hladině, výrazně snižuje účinnost chemických přípravků. K zjištění jeho hladiny vám pomůže pH tester chlorito.cz,který nalezete v každé prodejně nebo si ho můžete objednat prostřednictvím online.

osvětlený bazén.jpg

Proč pH hraje důležitou roli?

Hodnota pH je základním ukazovatelem dokonalé a kvalitní bazénové vody. Pokud se pohybuje příliš vysoko, je potřeba okamžitě zaútočit na vaši bazénovou vodu přípravkem na jeho snížení. V případě, že je naopak nízká, nalezete v sortimentu přípravek s názvem pH plus.
Hladina pH, která by měla být mezi 6,8 – 7,5 je prvním ukazovatelem toho, jak kvalitní vodu máte.Jedině v případě, že se nachází v rovnováze, vám veškeré chemické přípravky, které používáte na udržení chloru a zamezení možného zakalení, budou účinkovat na sto procent a nikdy vás nezklamou.
Prožít luxusní léto ve vaší okouzlující nádrži můžete pouze tehdy, když máte nejen čistou vodu, ale i opravdu kvalitní – už jenom proto, že pravidelně kontrolujete její pH díky příslušnému testeru, který je nutné mít vždy po ruce.