Nezařazené

Jak na efektivní šatník

Sledujete nejnovější módní trendy a podle nich nakupujete i oblečení. Určitě jste zjistila, že se Váš šatník nezadržitelně plní. Je to způsobeno tím, že móda je krátkodobá záležitost. Jednu sezónu frčí to, a druhou něco jiného.
sedmikrásky v kapse
Proto, abyste se vyhnula pomíjivosti módy, nakupujte nadčasové kousky. Nadčasové kousky nikdy nevyjdou z módy, je to stará dobrá klasika. Mezi takové kousky například patří džíny, bílá košile, malé černé, černé sako nebo také ikonické tenisky. Tyto kousky jsou tzv. must have a pokud je váš šatník obsahuje a koupila jste si je z kvalitních materiálů, vydrží vám dlouho a můžete je nosit pořád s různými obměnami a doplňky. Samozřejmě každý má svůj styl, a každému výše vyjmenované věci nemusí vyhovovat. Jelikož každý člověk je originál a upřednostňuje něco jiného.
Pokud otevřete svůj šatník a vypadnou na vás kousky různých stylů a žánrů, je potřeba si jej nějakým způsobem uspořádat. To, že je náš šatník neuspořádanou směsicí stylů, způsobují jednak nákupy ve slevách a jednak to, že nemáme přesně určený módní směr/styl, kterým se chceme ubírat. Zmíněné slevy, kterými nás obchodní řetězce lákají k nákupu, zapříčiňují z velké části přeplněnost šatníků. V některých dokonce najdeme i takové kousky, které nebyly nikdy obléknuty a visí tam i s původní visačkou. To, že jsme si jasně nedefinovali svůj „styl“ je dalším důvodem, proč nás zmíněné slevy tolik ovlivňují a nakupujeme tzv. „halabala“.
svršky za výlohou
K tomu, abyste se začlenili k nějakému módnímu stylu, vám pomůže vaše intuice. Noste prostě kousky, ve kterých se vy sami cítíte nejlépe a jsou vám nejpohodlnější, bez ohledu na módní trendy a okolí. Protože když se budete chtít stylizovat například do vzorů celebrit z módních katalogů, ale nebudete se cítit dobře, oblečení stejně skončí na dně skříně.
Aby se váš šatník stal efektivním, a našla jste v něm jen to, co opravdu chcete nosit a skutečně nosíte, je potřeba jej zredukovat opravdu ode dna až po horní poličky. Veškeré věci, které jste neměla ani jednou na sobě, nevhodné dárky, které nenosíte nebo oblečení, které jste na sobě neměla déle než rok. Všechny tyto věci vytřiďte na hromadu, nenechávejte si žádné věci na potom. Až zhubnu, až bude příležitost, až se vrátí do módy…. Ani věci, na které máte nějaké vzpomínky. Pokud je nenosíte, nekompromisně se jich zbavte.
Výsledek Vás překvapí. Šatník bude svěží, a to co vám ve skříni zůstalo, nejvíce vypovídá o tom, kdo jste a jaký je Váš styl. Jak prosté.