Nezařazené

Autorská čtení

Dříve lidé byli vášnivější čtenáři než dnes. Neměli televizi, počítač, internet. Ti obyčejní lidé měli obvykle hluboko do kapsy, a proto neměli peníze na to, aby si dopřáli například divadlo nebo ples. Knihy tak pro mnohé z nich představovaly jediný způsob kulturního uspokojení. Samozřejmě mnozí nečetli žádnou hlubokou literaturu. V každé době existoval brak. Ale asi málokterá doba představovala takové ohrožení literatury jako ta dnešní.

okna

Dnes se zdá, že láska k literatuře uvadá. Mladí lidé čtou méně a méně.Z toho důvodu vzniká celá řada projektů, které mají probudit větší zájem o četbu a literaturu vůbec. Zcela jistě každý zná projekt „Celé Česko čte dětem.“ Nejde ovšem jen o to číst dětem. Jde o to je k literatuře prostě přivést. Podporovat je co nejdříve k četbě, ptát se jich, ukázat jim, že svět literatury je velmi dobrodružný a bohatý. Je to velmi těžké, protože současný svět moderních technologií je až příliš velkou konkurencí.

knihy

Aktivity na podporu čtení

„Celé Česko čte dětem“ ovšem není jediný projekt tohoto typu. Různé aktivity vynakládají například i regionální knihovny.

Čtení možná vypadá jako koníček introvertů, ale pravda je taková, že lidskou přirozeností je sdílet, a to i záležitosti, které se jeví jako čistě samotářské. To znamená i zážitky z literatury. V posledních dobách vzniklo například mnoho čtenářských literárních klubů, ve kterých se scházejí milovníci literatury a povídají si o knihách, které přečetly. Tento fenomén k nám přišel z Anglie.

kruh

Velmi oblíbené jsou například také různá autorská čtení. Je to rozhodně jeden s užitečných způsobů, jak podpořit zájem o literaturu. Není to jen samo čtení, ale také seznámení s osobností spisovatele, s jeho aspiracemi, které nám dokáží otevřít brány literatury.

Článek v podobném duchu najdete například také zde:.

Takže na závěr Vám přejeme mnoho krásných knih.